Kontakt
Ing. Luboš Řičica
Ke Mlýnu 109
Tábor - Náchod
tel: 724 091 363
info@my-computer.cz

Služby pro domácnosti

 1. Sestavení počítače na přání zákazníka
 2. Odvirování počítače
 3. Vyčištění od reklam a nežádoucího software
 4. Přeinstalování počítače
 5. Zrychlení chodu počítače
 6. Záchrana ztracených dat
 7. Servis hardware (počítače, notebooky, tiskárny...)
 8. Instalace a konfigurace software (pošta, účetnictví, internetové bankovnictví...)
 9. Další služby dle požadavku zákazníka


Sestavím Vám počítač na míru
- přesně podle Vašich potřeb a finančních možností.

Tato služba je vhodná jak pro lidi, kteří mají jasnou představu o tom, k čemu by měl jejich počítač sloužit, tak pro ty, kteří mají pevně daný cenový strop a chtějí za něj dostat co nejvýkonnější stroj.

Sestavuji počítače od nejlevnějších kancelářských stanic za pár tisíc, přes domácí multimediální sestavy, výkonné herní počítače až po supervýkonné věže pro nejnáročnější uživatele ke speciálním účelům (nejčastěji pro hráče korespondenčního šachu, toužících po co nejlepším Fritz Chess Benchmarku), kde se můžeme s cenou dostat až na úroveň nového auta.

Častým přáním zákazníků bývá také požadavek na vzhled a hlučnost počítače. Dnes již není nutné trpět pod stolem hučící, šedivou, plechovou krabici. Je k dispozici široká nabídka designových, barevně sladěných skříní. Nebo vyvolat překvapení svých známých různými efekty, průhlednými stěnami, barevným podsvícením nebo futuristickými tvary. Hluk už také nemusí obtěžovat při práci s počítačem - lze sestavit naprosto tiché PC, které při provozu nevydává jakýkoliv zvuk.

Odvirování počítače.

Útoky virů a spyware jsou dnes již běžnou součástí provozu počítačů připojených k internetu a mohou mít katastrofální následky na bezpečnost a výkon vašeho počítače. Většina virů může být odstraněna pouze odbornou pomocí. Mám zkušenosti při identifikaci a odstraňováním virů a spyware, takže moje pomoc většinou vede k zotavení systému a záchraně dat.

V určitých případech je nutná reinstalace systému (Windows) se zálohou nezavirovaných dat. Při objednávce servisu se domluvíme, jaká data si přejete zálohovat, abyste o žádná data nepřišli.

Vyčištění od reklam a nežádoucího software

Vyčištěním počítače se rozumí softwarové odstranění nežádoucích a obtěžujících programů z PC.

Tato služba se používá u počítačů, které sice nejsou vyloženě zavirované, ale práce na nich je velmi nepohodlná z následujících důvodů:

 • počítač velmi dlouho startuje po zapnutí
 • aplikace pomalu nabíhají
 • internetové stránky se načítají velmi pomalu
 • při prohlížení internetu vyskakují otravná okna s reklamami
 • okno prohlížeče je z poloviny zaplněno lištami různých nepotřebných doplňků a vyhledávačů a pro vlastní stránky zbývá jen malá část plochy
 • během startu počítače nebo i při práci občas vyskakují chybové hlášky
 • počítač občas přestane reagovat ("zamrzne")

Někdy je počítač v takovém stavu, že úplné vyčištění není možné a potom přichází na řadu kompletní reinstalace počítače.

Přeinstalování počítače

je nejúčinnější (a také nejradikálnější) způsob k odstranění potíží s počítačem. Během tohoto procesu se PC uvede do stavu, jako když byl nový a všechno fungovalo správně.

Nevýhodou této metody je, že jí musí předcházet důkladné zálohování všech cenných a jedinečných dat (fotky, videa, dokumenty, nastavení programů...) a následně musí být tato daty vrácena zpět na disk. A nejen data, ale je potřeba znovu nainstalovat všechny používané aplikace a programy včetně jich nastavení.

V případě intenzivně používaných počítačů (velké množství dat, programů a speciálních nastavení) může být celá operace časově značně náročná.

Zrychlení počítače

Každodenním používáním počítače dochází postupem času k jeho zpomalování.

Brouzdáním po internetu, instalováním nových aplikací, upgradováním verzí programů, stahováním bezpečnostních aktualizací, zaplňováním disku novými soubory a spoustou dalších vlivů dospěje jednoho dne každý počítač do stavu, kdy dojde jeho uživateli trpělivost. Pak je na řadě rozhodnutí, zda si koupit počítač nový a nebo s ním ještě zkusit něco udělat.

A dá se udělat docela dost, a po správných zásazích může i postarší mašinka chytnout druhý dech a v pohodě sloužit ještě dlouhé roky.

Záchrana ztracených dat

V dnešní digitalizované době je většina fotografií, videí, hudby a dokumentů uchovávána pouze na disku počítače. Jeho porucha, případně malá nepozornost při promazávání sbírky fotek nebo vysypávání koše, může způsobit nahraditelné ztráty jedinečných fotografií nebo důležitých dokumentů do školy nebo do práce.

Zachráním a obnovím data jak omylem smazaná, tak nepřístupná z důvodu technické závady na zařízení.

Zachraňuji data ze všech běžných paměťových médií - od diskety, CD, DVD, přes pevný disk, fleš disky a paměťové karty všech formátů.

Do záchrany ztracených dat lze zařadit i případy zapomenutých hesel (do BIOSu, do Windows, do zaheslovaného archivu nebo dokumentu).

Zcela zásadním faktorem, který rozhoduje o úspěšnosti obnovení smazaných dat je rychlost, s jakou se vymazané médium dostane do odborné péče. Každým dalším používáním vymazaného nebo poškozeného disku se snižuje množství úspěšně obnovitelných dat.

Servis hardware (počítače, notebooky, tiskárny...)

Opravy, výměny, profylaxe, repase, mechanické čištění, odstranění přehřívání...

Instalace a konfigurace software

Pošta, internetové bankovnictví, účetní programy, hry...

Další služby

dle požadavku zákazníka
Copyright © 2015 My-Computer Tábor